Kostýmy: August Verner

Na vesmírné stanici jsou všechny postavy sladěny do stejného stylu. August Verner (Robert Vrba) má jako velitel uniformu laděnou do klasicky zlosynovské bílé barvy, která odkazuje na jeho oblek z prvního filmu. Kostým tvoří v základu tři barvy – bílá, červená a černá, vše doplněné o zlaté doplňky. Nesmí chybět hodnost udávající nášivka na hrudi postavy (pochopitelně nejvyšší hodnost, tedy se 4 řádky). Verner přišel následkem rozstřílení a pádem vrtulníku o velkou část obličeje, o jednu ruku a obě nohy. Umělou pravou ruku doplňuje jeho osobní počítač. Masku, která jej drží při životě, uvidíte v samotném filmu. I o tento kostým a jeho doplňky se postarala společnost LUFREE, o které vám toho brzy řekneme daleko víc!

Uniforma vychází z klasického saka upraveného pro potřeby filmu BLASTER 2. Límeček byl nahrazen koženkou v odpovídající barvě a doplněn zlatými brožemi. Ramena byla opatřena nárameníky se zlatými ostny, které se vyskytují i u ostatních důstojnických kostýmů na lodi.

Záporácký invalida potřebuje ke svým zlověstným činům nejen lidské, naklonované či androidní pomocníky, ale také osobní mini-počítač, kterým ovládá prvky kosmické stanice i svoji sexuální androidku. Tento ovladač obsahuje inteligentní displej, který lze lehce naprogramovat na téměř libovolnou grafiku a funkci. Je napájen bateriově a obsahuje také modul pro nabíjení interní Li-ion baterie přes mikro USB, není tedy nutná výměna baterií. Tohle zařízení způsobí ve filmu nemalé problémy!

Verner není schopen nosit u sebe velké zbraně. Proto má u sebe jako prvek překvapení schovanou mini laserovou zbraň JACKER-5. Pro dosažení matného vzhledu byl použit černý akrylový sprej. Nástřik byl realizován ve třech vrstvách. Pro finální „patinu“ byly použity malířské akrylové barvy v několika odstínech červené. Některé prvky zbraně byly také kompletně přebarveny.

008 009 011 010