onas3FOUNDER MOVIES

Amatérská filmová společnost vznikla v roce 2005 s natočeným kraťasem THE GIBBERISH. Ještě předtím se však formovala několika krátkými, kruto-amatérskými počiny dvojice Robert Vrba a Jaroslav Fibinger, kteří se před kamerou vtipně vraždili (VRAH), podváděli při obchodech s diamanty (POMSTA), běhali a běhali (RUNNING MEN) nebo třeba točili soap operu (TAK JDE ČAS, epizoda „Marlena je satan!“). Největší popularitu jim však jednoznačně přinesl nehorázně sprostý dabing dvou dílů Harryho Pottera (Tajemství zvětšovacích slipů a Hustlerovo tajemství), který koluje internetem dodnes.

Od roku 2006 natočilo Founder Movies spoustu bláznivých stříleček (RIFF RAFF, SCONTRO A FUOCO, EARL GREY S CITRÓNEM…), komedií (MATRICIDIA, PLACHÁ ZVĚŘ, FINTO AMANTE, NOCTURN ADORAT…), parodií (V1, THE BLASTER, VAGINATOR: DAWN OF THE BITCHES...), ale i vážnějších filmů a horrorů (DER TRAUM, AŽ OČI MÉ SE ROZEVŘOU…). Některé z filmů získali ocenění na festivalech jako Černá věž, Brněnská 16, Aerokraťas, Slan-fest a dalších. Herci se střídali, ze středoškolského hereckého ansámblu nakonec zůstala jen trojice Vrba/Fibinger/Hejmala, a naopak přibylo několik stálých hereckých posil (V. Jelínková, K. Petrášková, M. Babinec…).

V současné době točíme to, co nás právě baví, co točit chceme. V tom totiž spočívá zábava, krása a svoboda amatérského/nezávislého filmu.

Budeme jen rádi, když se na některé z našich filmů podíváte, a ještě radši, když se vám alespoň některý z nich bude líbit!

fb_icon_najdete-nasyoutubeeonas4