RIFF RAFF

banner_riffraffOBSAH: Komiksově stylizovaná podívaná s odkazy na známé scény, spoustou střelných zbraní a zamotanou zápletkou okolo jedné krabičky, kterou chce prodat český gang (Vorel, Hejmala, Ochvat) ruskému gangu (Vrba, Fibinger), v cestě jim však stojí česká policie (Horák, Moravec) a polští zabijáci (Babinec, Petrášková).

HRAJÍ: Michal Hejmala, Pavel Vorel, Petr Ochvat, Robert Vrba, Jaroslav Fibinger, Petr Horák, Lukáš Moravec, Kateřina Petrášková, Marek Babinec, Richard Vrba, Jan Novotný

REŽIE A SCÉNÁŘ: Robert Vrba

MINUTÁŽ: 36 minut / 8 minut

ŽÁNR: Akční/Komedie

PREMIÉRA: 7.8.2006

OCENĚNÍ: Zkrácená verze filmu (RiffRaff Respeeded) se umístila na 3. místě na Ulitě 2007

001 002 003 004 005


006 007 008 009 010


ZAJÍMAVOSTI: Natáčení filmu RiffRaff probíhalo od dubna do srpna roku 2006. Jednalo se o typicky amatérskou akci s jednou DV kamerou Sony, plastovými zbraněmi a nenáročnou výpravou (občas se něco polepilo, přemístil se nábytek, rozsvítilo světlo). Točilo se většinou u herců doma, ve sklepě, v sušárně, ale taky jsme se odvážně vydali do otevřených prostor (brněnské letiště, vlakové nádraží, okolí Janáčkova divadla, centrum města…). Premiéru jsme si odbyli se šampusem v obýváku! Film byl následně sestříhán na krátkou grotesku s názvem RiffRaff Respeeded, což možná byla o něco stravitelnější podívaná.


PLAKÁTY:

plakat4 plakat3 plakat1 plakat2 plakat5