Kostýmy: Elexia

Elexia (Jitka Blahová) je skrz naskrz záporácká velitelka klonové armády na vesmírné základně Augusta Vernera a jeho pravá ruka (kterou fyzicky nemá). Při návrhu kostýmu byl kladen důraz na kontrast mezi ženskostí a drsným „vojenským“ prostředím. U zlé ženy z béčkového osmdesátkového sci-fi filmu bylo nutné zvýraznění ženských předností, ale zároveň doplnění o drsňácké prvky. Přesně tyto požadavky splňuje zvolená podprsenka, jejíž ostny se staly motivací pro prakticky všechny kostýmy vojenského personálu vesmírné základny.

Uniforma vychází z klasického saka upraveného pro potřeby filmu. Límeček byl nahrazen hlubokým výstřihem olemovaným černou koženkou. Ramena byla opatřena nárameníky se zlatými ostny, které korespondují s podprsenkou. Nesmí chybět hodnost udávající nášivka na hrudi postavy (3 řádky). Spodní část saka byla opatřena prošívaným koženkovým lemem.

Postavu zvýrazňuje také elektronická náhrada oka. Při designu náhrady bylo třeba brát v potaz dvou aspektů – náhrada musí být nositelná i při akčních scénách, náhrada musí být funkční, tedy svítit. Z těchto dvou podmínek vznikl návrh, kdy je elektronika oka napájena bateriově a ovládána dálkově pomocí Bluetooth.

Elexie nosí zbraň Jacker-9X. Velitelka nemá potřebu nosit u sebe velký kanon, protože spoléhá na svoji armádu a případně na svou fyzickou zdatnost. Pro povrchovou úpravu zbraně byl zvolen černý akrylový nástřik pro matnější vzhled a na detaily malířské akrylové barvy v několika odstínech červené.

Více o kostýmu zde: http://www.lufree.cz/index.php/projekty/the-blaster-ii/elexia/

015 016 017 018