Rozhovor s Tomášem Mannem

tomas_mann

Rozsekneme to ostrou otázkou hned na začátek! Sly nebo Arnold?

Arnold!

Takže jsi ze skupiny nošení velkých klád a hlášek při „pouštění“ záporáků ze skály?

Přesně tak. Sám většinou také nosím spíš větší kládu. A hláškovanim se živím. Už od mala mi byl Arnoldův styl prostě bližší.

Vzpomeneš si na úplně první akční film, který jsi viděl?

Red Force 2 na videu u sestřenice, která mě jako malýho hlídávala. Měla tehdá tři kazety. Red Force 2, Masku rudé smrti a Prasátko Porky. I to prasátko jsem viděl nejmíň desetkrát, ale častěji jsem si samozřejmě pouštěl ty krvavější věci.

Chodil jsi později pro filmy i do videopůjčovny?

Ano, shodou okolnosti do té stejné, do které chodíval kamarád Josef „Choze“ Blažek. Ještě jsme se tehdy neznali, ale pravděpodobně jsme sahali na ty stejné videokazety.

Podle čeho sis vybíral filmy v regálech? Podle žánru? Podle oblíbeného herce? Podle mega cool obalu?

Jednoznačně podle žánru. Cokoli bylo trochu „kung-fu“, což byl souhrnný název pro všechny bojové styly, jsem musel shlédnout. Bavily mě hodně vandammovky a klasické shao-lin vály z čínské produkce. Ale Arnieho jsem měl rád, i když jeho styl kung-fu nebyl nikdy z nejlepších.

To jsi mohl říct rovnou, že jsi spíše na roznožky! Který Van Damme je tvůj nejoblíbenější?

Těžko říct. Krvavý sport je jasně na bedně, ale nejvickrát jsem asi viděl Dvojitý zásah.

Díváš se občas i na něco novějšího, co Jean-Claude vytvoří? Něco, co vzniklo po Double Teamu?

To ani ne, naposledy jsem ho viděl v Expendables, ale předtím jsem ho dlooouho neviděl.

Byl nějaký film, který jsi v pubertě miloval a pouštěl pořád dokola?

Predátor! A ještě mě to neopustilo! Vždy, když je v televizi, tak se dívám. Každopádně mockrát (jakože až hodně mockrát) jsem viděl i Statečné srdce a brucewillisovky, zejména Pátý element.

A co říkáš na to, co se stalo s hrdiny našich VHSek? Na všechny ty herce, kteří dřív dokázali porazit každého, zachránit prezidenty, zabít diktátory, osvobodit chudé země, zmlátit hordy nepřátel holýma rukama… A teď?

Tak u některých je stáří vidět tak moc, že tě to donutí uvědomit si vlastní pomíjivost. Když si uvědomíš, že byli starý jako ty teď, když točili ty nejlepší fláky. Na druhou stranu někteří dokážou stárnout se ctí a dokázali se přizpůsobit i dnešnímu divákovi. Ti mě naopak motivují.

tomas_mann02

A konečně k Vaginátorovi. Hraješ kapitána Screwa. Co je to za chlapa?

Je to sakra tvrdej chlap! Neměl moc hezké dětství, tak má problém s city… Teda vlastně city nemá! Na ničem už mu moc nezáleží, snad jen kolik ještě sejme kund. V jednotce tedy není zrovna nejoblíbenější, rozhodně mají radši Rickyho… Ale to ho netrápí, nezáleží mu na tom. Dejte mu krabici doutníků a pár zásobníků, to mu stačí.

Takže takový Dolph Lundgren type of hero! Což mě přivádí k jedné myšlence. Kdybys měl obsadit hlavní role Vaginátora akčními hvězdami osmdesátých let, jak by to dopadlo?

Vulvise by hrál Chuck Norris (ten nejrozumnější), Squirta jedině Mel Gibson (ten nejšílenější), kapitána Screwa asi Arnold (nejtvrdší), medika Foreskina Kurt Russell (ten nejhezčí – v osmdesátých býval), generál Testicle je Charles Bronson (ten nejzkušenější) a doktora Hubbarda by si mohl vystřihnout Morgan Freeman (ten je všude!).

Jak by asi zahláškoval Arnold, kdyby stál tváří v tvář obrovské vagíně?

„Ty máš ale pěknou držku, ty máš ale pěknou držku.“ Neříká to dvakrát?

Hrál jsi už několik drsňáků. Neláká tě už taky zahrát si něco roztomilého? Něco jako Junior, Cumlikátor, Stůj, nebo maminka vystřelí?

To ani ne. Popravdě…některé z jeho filmu jsem Arniemu odpouštěl dlouho. Raději něco ve stylu Leslieho Nielsena nebo Charlieho Sheena.

A moje poslední, zásadní otázka. Sedíš doma, v televizi jede Predátor, když najednou se vysílání televize Prima Cool přeruší s informací, že nastala apokalypsa v podobě gigantických vagín. Co uděláš?

Asi bych nejprve řekl: „Týýý kundo…“, pak bych sebral nezmutované členy domácnosti, vykradl bych obchod se zbraněmi, narval všechno do auta a odjel na Vysočinu zakopat se ve stylu Walking Dead a čekat až to přejde nebo přijde. Rozhodně bych se ale nevzdal bez boje… Tomu mě už v dětství učili mniši z kláštera shao-lin i Arnold!