Kostýmy: Androidka Kitty

Jako v každém správném sci-fi, ani v Blasterovi II nesmí chybět android! Delší dobu jsme si pohrávali s myšlenkou vytvořit kostým, který by měl zakomponované flexibilní neony a postava androidky Kitty je pro to ideální. Namísto integrace neonů do kostýmu byla navrhnuta soustava návleků, které jsou navlečeny na černém přiléhavém oblečení. Byly použity obyčejné leginy a top, u kterého byl pouze (na výslovné přání režiséra) zvětšen výstřih, aby lépe korespondoval s charakterem postavy.

Jako materiál pro výrobu návleků byl zvolen neopren. Jedná se o materiál relativně pružný a přizpůsobivý, přesto pevný, držící tvar. Kostým byl navržen pro použití 3×5 m neonů. Jednotlivé 5m úseky byly rozděleny do návleků pro nohy, ruce a trup. Každá tato sekce se dá ovládat samostatně. Díky rozdělení je také snažší navlékání do kostýmu, protože je možné oblékat sekce postupně a nakonec jednoduše připojit pomocí konektorů do „jádra“, které je umístěno na zádech.

Pro výrobu „jádra“ byl zvolen 3D tisk černého PET-G, povrchová úprava potom nástřik několika vrstev karosářského tmelu ve spreji a finální nástřik černou akrylovou barvou. Vhledem k plánovanému použití tmelu byla zvolena výška vrstvy tisku nastavena na 0,3 mm při průměru trysky 0,4 mm. Stejně jako elektronická náhrada oka Elexie, byl i ze použit čirý PET-G pro tisk horního krytu barevných LED, které zde svým nastavením simulují jednotlivé módy andriodky (mód sexu, vražedný mód atp.).

027 028 029